Başak Ticaret, 1986 yılında gıda sektöründe faaliyet göstermek amacı ile kurulmuştur.

1995 yılına gelindiğinde sektör değişikliği yaparak, Arçelik Bayi olarak Silivri’de faaliyetlerine başlamıştır.

2011 yılına dek Silivri’de sadece Arçelik markasını temsil ederken, aynı yıl içerisinde Bellona bayiliğini de alarak hizmet alanında büyük bir adım atmış ve bünyesine mobilya sektörünü de eklemiştir.

          2014 yılında ikinci Bellona mağazasını da açarak hızla büyümeye ve Başak Ticaret markasını Trakya Bölgesi’ne duyurmaya başlayan firmamız, faaliyetlerine ara vermeden;

          2018 yılı içerisinde yeni nesil konsept mağazacılık anlayışı ile ikinci Arçelik mağazasını açmıştır.

          2020 yılında ise perakende ve toptan satış ile hizmet sektöründe kazandığı tecrübeleri, müşterilerinin güvenini de yanına alarak İstikbal markasını da Başak Ticaret çatısı altına almıştır.

Bu sayede beyaz eşya ve mobilya sektöründe toplamda 5 adet mağazaya ulaşmıştır.

Başak Ticaret, hali hazırda; Arçelik, Bellona ve İstikbal bayiliğinin yanında tarım ve inşaat alanında da faaliyet göstermektedir.

 

Perakende haricinde, bölgesinde Kurumsal Müşteri Çözümleri ’de sunan firmamız; konut, otel, okul, fabrika vb. projelere yönelik olarak, tasarımı ve teknolojisi ile fark yaratan ankastre ve diğer tüm solo beyaz eşya ürünleri, kombi, otel TV çözümleri, videowall, PID ekranlar, elektronik ürünler, sistem klima üniteleri ile ilgili alanda her çeşit kurumsal ihtiyaca cevap verebilecek bir ürün yelpazesi ve hizmet altyapısıyla toplu satışlar iş birimi tarafından müşterilerine sunulmaktadır.


Şıklığı ile göz dolduran, teknolojisi ve performansı ile fark yaratan çevre dostu ürünlerimiz, kurumsal ihtiyaçlarınıza göre yapılandırılmış ekibimiz, satış ve satış sonrası destek hizmetlerimiz, bölge genelinde yaygın satış ve servis ağımızla, çözüm ortağınız olarak yanı başınızdayız.